Esileht
      Treeningud
      Kalenderplaan
      Klubi
      Treenerid
      Artiklid
      Metoodika
      Lingid
      Pildigalerii
      Kontakt
 
Klubi

Tutvustus

Karateklubi Tengu on traditsioonilist Shotokan karate-do’d viljelev klubi, mis on loodud 2006. aasta jaanuaris. Klubi tegevuse eesmärk on pakkuda selle liikmetele vaba aja mõtestatud sisustamist ja eneseteostusvõimalust läbi karate treeningute. Järgime tänapäeval tunnustatud põhimõtteid, mis seavad karate treeningute eesmärgiks reaalse enesekaitse oskuse omandamise, tervislike eluviiside propageerimise, füüsilise vormi parandamise, võistlusspordiga tegelemise, inimeste sotsiaalse lävimise laiendamise ning palju muud. Klubi on Eesti Shotokan Karate Föderatsiooni ja JKS Estonia liige.

Karasu Tengu

Karatest

Kust karate pärineb? Karate sünnimaa on Jaapan, kuid selle juured on Jaapani lõunaosas paikneval Okinawa saarel. Jaapanis sai karate tuntuks alles 20. sajandi esimesel poolel ning peagi muutus see populaarseks ka lääneriikides. Eestis hakati karatega tegelema 1960ndate aastate lõpus.

Kellele karate sobib? Karate harrastamisel ei ole soolisi ega vanuselisi piiranguid. Nii Jaapanis kui mujal maailmas kuuluvad selle harrastajaskonda nii lapsed, keskealised kui ka vanemad inimesed. Eestis moodustavad suurema osa harrastajaskonnast küll noored, kuid viimasel ajal on täisealiste huvi karate vastu märgatavalt suurenenud.

Mida kujutab endast karate? Karate on enesekaitsesüsteem, kus kasutatakse käsi ja jalgu vastase rünnaku blokeerimiseks ning rünnakute sooritamiseks. Karate treeningprogramm sisaldab harjutusi, mis arendavad kiirust, jõudu, vastupidavust, paiduvust ning koordinatsiooni. Treeningute eesmärk ei ole aga mitte ainult füüsilise võimekuse arendamine, vaid sellest olulisemaks peame enesekontrolli ja sihikindluse saavutamist ning heade käitumistavade tundmist. Kokkuvõtvalt iseloomustabki karated kõige enam fraas shin-gi-tai. See tähendab -  "Shin" (vaimne areng), "gi" (tehniline areng), "tai" (füüsiline areng). Usume, et rasked treeningud võimaldavad inimesel ennast paremini tundma õppida ning läbi selle enesega rahulolu saavutada.

Klubi tegevus

Millega klubis tegeldakse? Klubi tegevus hõlmab tunduvalt rohkemat kui ainult saalitreeninguid. Selle liikmetel on võimalus osa võtta järgnevatest üritustest:

• Laagrid – klubi liikmetel on võimalus ennast täiendada erinevates treeninglaagrites ja seminaridel. Nende alla kuuluvad klubi laagrid, üle-eestilised laagrid, Jaapani instruktorite juhendamisel korraldatavad rahvusvahelised laagrid nii Eestis kui välismaal.
• Vöögraduatsiooni eksamid – klubi liikmetele korraldatakse korralisi eksameid oma vööastme tõstmiseks. Kõikidel on võimalus jõuda ka musta vöö eksamiteni, mis võetakse vastu kõrgelt hinnatud Jaapani instruktorite poolt.
• Võistlused – kõikidel soovijatel on võimalus tegeleda ka võistlusspordiga. Mitmekülgne treeningprogramm võimaldab võistelda nii kumites (vabavõitlus) kui katas (üksikharjutus).
• Klubi üritused – klubi on võtnud endale eesmärgiks ka tiheda saalitreeningute välise kooskäimise korraldamise. Korraldame klubiõhtuid ja muid ühistegevusi.
• Klubi arvestab igati Teie soovidega ning on toeks Teie eesmärkide saavutamisel.

Liitu sinagi meiega ning leia meeldiv harrastus terveks eluks!

Lugupidamisega,
Kaido Rätsepp
Karateklubi Tengu

 
Kõik õigused reserveeritud 2006 | www.tengu.ee